-->

21.6.15

ΜΕ ΠΕΝΑΚΙ & ΣΚΑΠΑΝΗ 2015 – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • ΜΕ ΠΕΝΑΚΙ & ΣΚΑΠΑΝΗ 2015


  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

    18.00-21.00:
    Λειτουργία έκθεσης κόμικς, signings, workshops, παρουσιάσεων και πωλητηρίων fanzins, κόμικς και βιβλίων
    18.00-18.15:
    Χαιρετισμός
    18.15-20.00:
    Δημιουργία κόμικς, από την ιδέα στα καρέ (Μανώλης Φραγγίδης)
    20.00-21.00:
    Ιστορικές εγγραφές και σύγχρονοι πολιτισμικοί μύθοι σε διασκευές, ο μύθος του Ηρακλή σε κόμικς (Ευαγγελία Μουλά, Κων. Μαλαφάντης)

    Μετά τις 21.00 διασκεδάζουμε

    21.00-21.15:
    Object Manipulation από τον Pomet
    21.15-22.00:
    Φόνος στο Μουσείο – Διαδραστικό παιχνίδι (Ομάδα Μυθολόγιο)
    22.00-22.30:
    Stand up comedy (Ομάδα Τ.Α.Δ.Ε)
    22.30-23.00:
    Θεατρικός αυτοσχεδιασμός (Ομάδα Bourou Bourou)

    ———————————————————————————-

    ΣΑΒΒΑΤΟ

    18.00-21.00:
    Λειτουργία έκθεσης κόμικς, signings, workshops, παρουσιάσεων και πωλητηρίων fanzins, κόμικς και βιβλίων
    16.00-17.00:
    Εργαστήριο για νέους και όχι μόνο (Σταυρούλα Παπαδάκη)
    17.00-18.00:
    Εισαγωγή στην προοπτική – Το στήσιμο του τριδιάστατου χώρου στα κόμικς (Τζίμης Παπαδόπουλος)
    18.00-19.00:
    Πώς να σχεδιάσετε σωστά ένα πρόσωπο από οποιαδήποτε γωνία (Στέφανος Παπαδάτος)
    19.00-20.00:
    Σχεδιάζοντας κόμικς χαρακτήρες (Malk)
    20.00-21.00:
    Το Skouliki Tom (The Three Mooges) παρουσιάζει το μυθιστόρημα «Το Δέντρο στην άκρη του κόσμου», του Γελωτοποιού.

    Μετά τις 21.00 διασκεδάζουμε

    21.00-21.15:
    Object Manipulation από τον Pomet
    21.30-22.00:
    Αφήγηση ιστοριών από το εδώ, από το εκεί και το πάντοτε (Ομάδα Μυθολόγιο)
    22.00-22.30:
    Stand up comedy (Ομάδα Τ.Α.Δ.Ε)
    22.30-23.00:
    Μουσικός αυτοσχεδιασμός (Αλέξανδρος Μάγκας)

    ———————————————————————————-

    ΚΥΡΙΑΚΗ

    12.00-21.00:
    Λειτουργία έκθεσης κόμικς, signings, workshops, παρουσιάσεων και πωλητηρίων fanzins, κόμικς και βιβλίων
    16.00-17.00:
    Εργαστήριο για νέους και όχι μόνο (Αλεξία Λουγιάκη)
    17.00-18.00:
    Αναζητώντας την ιστορία (Ανδρέας Μιχαηλίδης)
    18.00-19.00:
    Γνωριμία με το Concept art και το Ιllustration μέσα από τα Video games και τον κινηματογράφο (Στέφανος Παπαδάτος)
    19.00-20.00:
    Από το κείμενο στην εικόνα (Μalk)
    20.00-21.00:
    Και από δουλειά τι κάνουμε; – Συμβουλές πώς να προωθηθούν τα έργα εντός και εκτός Ελλάδας. (Νίκος Κούτσης – Αγγ. Ρούβας)

    Μετά τις 21.00 διασκεδάζουμε

    21.00-21.15:
    Object Manipulation από τον Pomet
    21.30-22.00:
    Αφήγηση ιστοριών από το εδώ, από το εκεί και το πάντοτε (Ομάδα Μυθολόγιο)
    22.00-22.30:
    Stand up comedy (Ομάδα Τ.Α.Δ.Ε)
    22.30:
    Aποχαιρετισμός– ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
  •  
  • Έκθεση

    1. Ανδριώτης Λεωνίδας

    2. Artnroll – Παπαδόπουλος Κώστας

    3. Artnroll – Παπαδόπουλος Αλέξανδρος

    4. Βασιλά Δάφνη

    5. Βρανάς Θεοδόσης

    6. Boυτσινάς

    7. Γαρνέλης Σάκης

    8. Γιαμαλάκης Νίκος (Malk)

    9. Γώγου Ελενα

    10. Δαλκίδης Γιάννης

    11. Ερμείδης Ορέστης (Orestix)

    12. Ερμίδης Γιάννης (Εψιλον)

    13. Ευκαρπόπουλος Εύκαρπος

    14. Ευστρατιάδης Δημήτρης (efdemon)

    15. Zacharia Ben Mansour

    16. Ζουλάκης Μανώλης (Manolo)

    17. Θωμάς Αλέξανδρος

    18. Ιωάννου Αποστόλης

    19. Καπάδαη Βάλια

    20. Κoυλουμπαρίτση Μαρία

    21. Kristel Pent

    22. Κωνσταντάκης Φίλιππος (SkullKaizer)

    23. Λουγιάκη Αλεξία

    24. Λουλές Πέτρος

    25. Λουρίδας Γιώργος

    26. Μακροζαχόπουλος Χρήστος

    27. Macro Conrer

    28. Μαμαλίγκα Σοφία

    29. Μιχαηλίδης Ανδρέας

    30. Μουζινάς Ακης

    31. Μπουγάς Γιώργος (Bogi)

    32. Ξιάρχη Αγγελική

    33. Oικονόμου Θεόδωρας

    34. Παγώνας Δημήτρης

    35. Παπαγιάννη Λίλα

    36. Παναγιώτου Ντορίνα

    37. Παπαδάκη Σταυρούλα

    38. Παπαδάτος Στέφανος

    39. Παπαδόπουλος Τζίμης

    40. Παπαμιχαήλ Nίκος

    41. Παπαστεφάνου Στέλα

    42. Παπαστεφάνου Φώτης

    43. Παρασίδης Ανέστης

    44. Πεφάνη Αντιμισιάρη Κωνσταντίνα

    45. Σαντοριναίος Γρηγόρης

    46. Σιδέρης Γιάννης

    47. Σκαμίτης Νίκος

    48. Siadora

    49. Σοπίδη Ελίζα

    50. Soter

    51. Στεφαδούρος Νίκος

    52. Tριανταφύλλου Νίκος

    53. Τσαρδανίδης Γιώργος

    54. Τσαούσης Παναγιώτης

    55. Φιλόπουλος Δαμιανός

    56. Φραγκιαδάκης Κώστας

    57. Χαλκιώτης Γιώργος (Hobys George)

    58. Χασάνδρας Νεκτάριος





.